Історія

Сьогодні, коли університетська «Веснянка» відзначила свій піввіковий ювілей, з особливим почуттям пригадуються сторінки її історії.

1957 рік

Тоді ще не було «Веснянки». А був маленький гурток геологів та географів, яким керував тодішній лаборант-геолог Володимир Нероденко. Не було тоді нічого, крім захоплюючої ідеї та великого бажання її втілити. Театралізувати народні обряди, відтворити на сцені народні дійства, засновані на органічній єдності пісні і танцю – ось про що мріяв Володимир.

В одній з навчальних аудиторій Червоного корпусу (про спеціальне репетиційне приміщення і мови не було) – допізна тривали репетиції. До й після них займалися фізичною працею – тягали парти. Під час занять ковтали червону пилюку, що здіймалася з намащеної мастикою підлоги від ударів десятків ніг. Музичного супроводу не було, і Володимир по кілька годин «виспівував» різні мелодії.

8 березня 1958 року

У 58-му поруч з геологами та географами стали філологи, математики, юристи, історики. І на одному з концертів майбутні «веснянчата» показали вокально-хореографічну композицію «Ніч під Івана Купала».

А 8-го березня рішенням комітету комсомолу було створено загальноуніверситетський фольклорно-етнографічний ансамбль. І нарекли його «Веснянкою».

Відтворення на сцені традиційних народних обрядів і дійств

«Веснянчата» поставили собі за мету вивчення і відтворення на сцені традиційних народних обрядів і дійств, а для цього об’єдналися у хорову, танцювальну та оркестрову групи.

Творчий доробок ансамблю постійно поповнювався. Особливо завдяки так званій мандрівній групі, учасники якої під час літніх канікул пішки мандрували Україною, записували народні пісні, танці, обряди, виступали з концертами.

Багато працював ансамбль над відродженням забутих народних традицій. Наприкінці 50-х років саме у виконаннні «веснянчат» вперше зазвучали колядки та щедрівки по домівках киян, зі сцен клубів та концертних залів, просто на вулицях Києва.

Приклад для інших

Свого часу приклад «Веснянки» надихнув аматорів самодіяльного мистецтва в Україні та за її межами. Після гастрольних поїздок киян до Львова та Луцька на початку 60-х років у Львівському університеті народився молодший брат «Веснянки» – фольклорно-етнографічний ансамбль «Черемош», творчість якого нині добре відома у світі, а в Луцькому педінституті розцвів ансамбль “Пролісок”. Студенти-іноземці, що були учасниками «Веснянки», часто ставали ініціаторами створення подібних колективів у себе на батьківщині, а колишні «веснянчата», яких доля розкидала по різних країнах, і там пропагують українське народне мистецтво, керуючи аматорськими фольклорними групами.

Гастролі та фестивалі

2009Сремська Мітровіца, Пірот. Сербія. Міжнародні фольклорні фестивалі у містах Пірот та Сремська Мітровіца детальніше

Новини та події

24.04.2016Благодійна акція детальніше

Контактна інформація

Україна, м. Київ,
вул. Володимирська, 60
тел.: +380 (44) 239-31-91
моб: +380 (50) 330-36-43
e-mail: info@vesnyanka.org.ua