Ансамбль «Веснянка»

Ансамбль народився навесні, а відтак і нарекли його «Веснянкою».

Першу спробу втілити ідею лаборанта геологічного факультету Володимира Нероденка про створення видовищного театру, заснованого на притаманному українській народній творчості органічному поєднанні сценічного дійства, танцю, музики й пісні, було здійснено 1957 року на університетському огляді художньої самодіяльності в композиції «Ніч під Івана Купала». 8 березня 1958 року комітет комсомолу Київського державного університету ухвалює створити фольклорно-етнографічний ансамбль, якому судилося стати первістком цього жанру в Україні.

Так народилася «Веснянка». Художнім керівником ансамблю та керівником танцювальної групи став Володимир Нероденко. З хоровою групою працював композитор Василь Уманець.

Відтворені на сцені народні дійства

«Веснянчата» поставили собі за мету вивчення і відтворення на сцені традиційних народних обрядів і дійств, а для цього об’єдналися у хорову, танцювальну та оркестрову групи. Кожна з них працювала над своїм репертуаром і водночас брала участь у підготовці таких вокально-хореографічних полотен як «Веснянки», «Купальські ігри», «Обжинки», «Колядки та щедрівки» тощо.

Творчий доробок ансамблю постійно поповнювався. Особливо завдяки так званій мандрівній групі, учасники якої під час літніх канікул пішки мандрували Україною, записували народні пісні, танці, обряди, виступали з концертами.

Звання народного колективу

У 1968 р. ансамблю було присвоєно звання народного. 42 роки «Веснянка» його носить і щочотири роки перед компетентним журі переконливо доводить своє на це право. Навесні 2009 р. великою концертною програмою ансамбль у черговий раз підтвердив своє звання, а восени взяв участь у великому концерті, присвяченому ювілею КНУ, який відбувся у палаці культури «Україна».

50 років творчості

За 50 років існування народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Веснянка» став одним із провідних у столиці України. Різноманітний його репертуар. Це і великі вокально-хореографічні композиції (їх більше 10), і окремі танцювальні номери у супроводі оркестру та вокальної групи (їх понад 50). У концертних програмах колективу широко представлене українське народне мистецтво різних регіонів країни, а також творчість інших народів, що живуть на території України.

Гастролі та фестивалі

Свою майстерність «Веснянка» демонструвала у 22 містах колишнього СРСР та у 10 країнах Європи,  була учасником культурної програми «Олімпіада-80», Днів культури України в Словаччині, Польщі, Італії, міжнародних фольклорних фестивалів у Фінляндії, Греції, Туреччині, Сербії. Ансамбль лауреат багатьох районних, обласних, республіканських та Всесоюзних конкурсів народної творчості, телевізійних конкурсів «Сонячні кларнети», «Шануймося, друзі!», учасник безлічі міських театралізованих дійств, присвячених різноманітним ювілеям та календарним датам, зокрема таким як 1500-ліття Києва, День Перемоги, День Києва, Шевченківські дні і т.ін.

Колектив брав участь у зйомках художніх фільмів «Тіні забутих предків», «Ой, не ходи, Грицю...», «Москаль-чарівник», «Ніч у маю», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», а також у багатьох телевізійних та радіопрограмах.

«У нашого Омелечка невеличка сімеєчка»

«Веснянка» – майже сімейний ансамбль.  Тут утворилося понад 70  подружніх пар, а тепер «веснянчатами» стали їхні діти й онуки. Вони разом святкують дні народження, запрошують одне одного у куми і просто товаришують. Дружина, тітка, дві доньки, зять, п’ятеро племінників, троє онуків  Володимира Нероденка у різні часи були і є учасниками ансамблю. Старша його донька Ярослава тепер замість батька керує «Веснянкою».

Керівники ансамблю

Художній керівник ансамблю «Веснянка» – Ярослава Нероденко.
Музичний керівник – заслужений артист України - Олександр Должиков.
Хормейстер – Галина Шумська.
Балетмейстери - Лариса Безбородько, Дарина Завгородня, Валерій Музальов.

Гастролі та фестивалі

2009Сремська Мітровіца, Пірот. Сербія. Міжнародні фольклорні фестивалі у містах Пірот та Сремська Мітровіца детальніше

Новини та події

24.04.2016Благодійна акція детальніше

Контактна інформація

Україна, м. Київ,
вул. Володимирська, 60
тел.: +380 (44) 239-31-91
моб: +380 (50) 330-36-43
e-mail: info@vesnyanka.org.ua