«Слово про Кобзаря»

Днями в приміщенні Національної філармонії України відбувся поетично-мистецький вечір «Слово про Кобзаря» до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У ньому взяли участь уславлені митці та творчі колективи України: лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка - майстер художнього слова, Герой Українинародний артист України  Анатолій Паламаренко та  президент Асоціації українських письменників, керівник конкурсу романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»   Тарас Федюк, заслужений артист України кобзар Тарас Силенко, вихованці Київської муніципальної української академії танцю імені Сержа Лифаря, Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди, Муніципальний камерний хор «Київ», Національний академічний український народний хор імені Г. Верьовки і народний фольклорно-етнографічний ансамбль Володимира Нероденка «Веснянка» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

–  Коли нас запросили взяти участь у цьому вечорі, ми дуже хвилювалися, адже виступати поруч з такими майстрами – дуже відповідально. До того ж, нинішній склад ансамблю ніколи не виступав у   філармонії, а це створює додаткові труднощі, – розповідає художній керівник «Веснянки» Ярослава Нероденко. – Тож «веснянчата» постаралися підготуватися якомога ретельніше.

Режисерській групі, яка готувала програму, було запропоновано кілька номерів з нашого репертуару. Вибір пав на старовинний український танець ХVІІІ століття «Тропак», який виконується в супроводі  оркестру та вокального ансамблю «Молодички». Глядачі високо оцінили виступ самодіяльних митців. Про це свідчили гучні аплодисменти, вигуки «браво», «молодці», які лунали в ущерть заповненому залі. Нам довелося навіть «бісувати»! І справді, танцювали ми «на одному диханні». Мабуть, не останню роль тут відіграла не лише по-особливому урочиста атмосфера, що панувала в залі, а й прекрасна сцена, якої ми так побоювалися. Після університетської сцени, обтягнутої ковроліном, що мало чи не приклеює до себе ноги танцюристів, паркетна підлога філармонії, резонуючи  з кожним рухом виконавців, додавала їм отого «куражу», від наявності або відсутності якого залежить успіх виступу. 

До речі, вперше на цій сцені «Веснянка» виступала тоді, коли їй виповнилося 2 роки. А нині ми готуємося наприкінці травня великим звітним концертом відзначити 55-ліття ансамблю.

             Отже, як кажуть, слідкуйте за афішами.

28.02.2013

Гастролі та фестивалі

2009Сремська Мітровіца, Пірот. Сербія. Міжнародні фольклорні фестивалі у містах Пірот та Сремська Мітровіца детальніше

Новини та події

24.04.2016Благодійна акція детальніше

Контактна інформація

Україна, м. Київ,
вул. Володимирська, 60
тел.: +380 (44) 239-31-91
моб: +380 (50) 330-36-43
e-mail: info@vesnyanka.org.ua