Зустрілися сестра з братом

5 квітня в актовому залі Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся концерт народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету ім. Івана Франка. Свого «молодшого брата» гостинно зустрічала «Веснянка», народний фольклорно-етнографічний ансамбль Володимира Нероденка, який також був представлений у концерті кількома номерами.

Взимку далекого 1963-го «Веснянка», якій на той час виповнилося 5 років, уперше приїхала до Львова. Унікальний, як на ті часи, ансамбль сподобався львів’янам, і вони вирішили також створити подібний колектив.

Перша зустріч двох ансамблів відбулася взимку 1968 року, коли «Веснянка» вдруге приїхала до Львова. Відтоді між ними виникли теплі дружні зв’язки.

Цьогоріч «Веснянці», добре відомій не лише в Україні, а й за кордоном, виповнилося 54 роки. «Черемош» – лауреат багатьох вітчизняних і міжнародних конкурсів та фестивалів. Він демонстрував своє мистецтво в Польщі, Франції, Греції, Іспанії, Австрії, Словаччині, Канаді та Сполучених Штатах Америки.

Художній керівник і балетмейстер ансамблю – Василь Піпаш, диригент хору – Олена Волчек, керівник оркестру – Роман Дольний. У репертуарі колективу – танці та вокально-хореографічні композиції Бойківщини, Закарпаття, Буковини, Гуцульщини, пісні та оркестрові твори в обробці відомих українських композиторів.

Цього разу «Черемош» і «Веснянка» зійшлися на одній сцені. «Черемошани» продемонстрували глядачам вокально-хореографічні композиції «Бойківські коломийки», «Космачанка», «Великодні дзвони», «Березнянський чардаш», танці «Водичанські наспіви», «Гуцулка», українські народні пісні в обробці М. Колесси, Є. Козака, В. Бідака. А «веснянчата» виконали український танець ХVІІІ століття «Дівочий ліричний», болгарський народний танець «Шопско хоро», старовинний український народний танець «Тропак». Оркестр зіграв «Польку з вихилясами» та «Галицьку польку» (солістка – Міра Абдрахманова), а вокальна група «Молодички» заспівала болгарську народну пісню «Ігралі баби».

З теплими вітаннями до гостей звернулися проректор КНУ з науково-педагогічної роботи Петро Бех; колишні «черемошани»: депутат Верховної Ради Юрій Ключковський і старший радник Конституційного суду України, кандидат історичних наук, доцент Володимир Годованець; одна з перших учасниць «Веснянки», кандидат філологічних наук, доцент, член Національної Спілки журналістів України Олена Гутянська.

Усі присутні з теплотою і вдячністю згадували засновника та незмінного художнього керівника «Веснянки», народного артиста України  Володимира Нероденка, без якого не народилися б ані «Веснянка», ані «Черемош».

Автор Олена Зоріна

12.04.2012

Гастролі та фестивалі

2009Сремська Мітровіца, Пірот. Сербія. Міжнародні фольклорні фестивалі у містах Пірот та Сремська Мітровіца детальніше

Новини та події

24.04.2016Благодійна акція детальніше

Контактна інформація

Україна, м. Київ,
вул. Володимирська, 60
тел.: +380 (44) 239-31-91
моб: +380 (50) 330-36-43
e-mail: info@vesnyanka.org.ua