Володимир Нероденко

Нероденко Володимир Минович (16.08.1933 – 9.12.2006) – кандидат геолого-мінералогічних наук (1968), доцент геологічного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, художній керівник народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Веснянка» КНУ, заслужений працівник культури України (1984 ), народний артист України (1993), лауреат премії ім. М.Аркаса (2004).

За заслуги перед Українським народом, вагомий особистий внесок у відродження і розвиток народної обрядовості та з нагоди 50-річчя науково-мистецької діяльності нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України (2001), почесною відзнакою Українського фонду культури «За духовне подвижництво» (2001), медаллю В.І.Лучицького Державної геологічної служби України (2003).

Народився в селі Мала Бугаївка Васильківського району Київської області. Закінчив геологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка і з 1956 року й до останніх днів життя працював на факультеті. Володимир Минович – автор понад 100 наукових робіт зі стратиграфії та палеонтології мезозою України, Поволжя, Прикаспію, Великого і Малого Балхану, Кавказу, Копет-Дагу, Паміру. Зібрана ним унікальна колекція крейдових белемнітів Східно-Європейської платформи та Північно-Східного регіону Тетіса, яка налічує понад 40000 екземплярів, за свідченням палеонтологів Балканської асоціації, є найбільшою у світі.

З 1958 року – організатор і беззмінний на протязі 48 років керівник першого в Україні фольклорно-етнографічного ансамблю «Веснянка» КДУ, постановник усіх концертних номерів (понад 50), вокально-хореографічних композицій (15) та концертних програм колективу.

Як балетмейстер-постановник та сценарист Володимир Нероденко працював над створенням першої концертної програми ансамблю «Мрія» Київської державної філармонії, брав участь у підготовці та проведенні молодіжних фестивалів Київщини, Другого Міжнародного фольклорного фестивалю у Києві, багатьох святкових видовищних заходів у Києві (запалення міської Новорічної ялинки, Київські веснянки, Водохрещі, художня програма «Олімпіада-80», заходи до святкування 1500-ліття Києва, вистава «Поема про Київ» у міському Палаці спорту, святкування Дня Києва та Дня Перемоги і т. ін.), у створенні низки художніх кіно- та телефільмів («Тіні забутих предків», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Ніч у маю», «Москаль-чарівник», «Ой, не ходи, Грицю»), у виставах Київського державного театрального інституту ім. Карпенка - Карого («На перші гулі» С.Васильченка), Київського державного дитячого музичного театру («Зима і Весна» М.Лисенка), Київської національної опери («Наймичка» М.Вериківського, «Купало» А.Вахнянина, «Анна Ярославна – королева Франції» А.Рудницького), Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії («Катерина» М.Аркаса, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського).

Володимир Минович Нероденко надавав методичну допомогу керівникам колективів художньої самодіяльності та вчителям шкіл України. Ним прочитано цикли лекцій на методичних фольклорних конгресах і семінарах у Києві, Львові, Ужгороді, Волинській та Дніпропетровській областях, у Київському інституті підвищення кваліфікації вчителів, навчальні курси з народної творчості та хореографії в Київському національному університеті культури і мистецтв.

Статті В.М.Нероденка на культурологічні теми друкувалися в періодичній пресі, зокрема в газетах «Культура і життя», «Київська правда», «Вісті з України», «Молодь України», «Молода гвардія», «Ваше здоров’я», у журналах «Народна творчість та етнографія», «Соціалістична культура», «Природа лікує», «Геолог України», «Народний депутат».

На сторінках журналу «Дніпро» в 1964 р. було надруковано кілька його легенд, а в журналі «Ранок» упродовж 1968 року публікувався цикл статей «Народний календар». У видавництві «Молодь» вийшли в світ брошури (методичні розробки на допомогу клубним працівникам) «Як зустрінути рік новий» та «Котився вінок з лану». Репертуарно-редакційна колегія Міністерства культури України опублікувала запис 10 оригінальних постановок Нероденка В.М. з репертуару «Веснянки», а запис 8 постановок видруковано в Торонто.

Як лібреттист Нероденко В.М. здобув першу премію в конкурсі на краще лібретто для Українського балету на льоду в 1972 р. За його лібретто були написані балети «Відьма», «Досвітні вогні», «Каменярі» (композитори В.Кирейко, Л.Дичко, М.Скорик), що ставилися в Київському та Львівському театрах опери і балету.

Володимир Минович Нероденко – учасник і автор-постановник багатьох радіо- і телепрограм, ведучий циклу передач «Київські фрески» на українському телебаченні.

Багато років очолював культкомісію виконкому Старокиївського району м. Києва, був членом художньої ради Управління культури м. Києва.

Гастролі та фестивалі

2009Сремська Мітровіца, Пірот. Сербія. Міжнародні фольклорні фестивалі у містах Пірот та Сремська Мітровіца детальніше

Новини та події

24.04.2016Благодійна акція детальніше

Контактна інформація

Україна, м. Київ,
вул. Володимирська, 60
тел.: +380 (44) 239-31-91
моб: +380 (50) 330-36-43
e-mail: info@vesnyanka.org.ua