Олександр Должиков

Должиков Олександр Павлович прийшов у “Веснянку” студентом ІІ курсу Київської державної консерваторії. Почав працювати концертмейстером. А згодом створив і очолив оркестрову групу, якою керує вже понад 50 років.

Нині Олександр Павлович знаний в Україні музикант, композитор, автор  усього музичного матеріалу, що супроводжує концертні програми “Веснянки”, заслужений артист України. Ним створено музичний супровід до 10 великих вокально-хореографічних композицій та понад 50 концертних номерів ансамблю, що представляють чи не всі етнічні регіони України. Він виявив себе як талановитий композитор, створивши не лише безліч майстерних обробок народних мелодій, а й оригінальну музику до вокально-хореографічних композицій “Легенда про Київ” та “Незабутнє”.

Олександр Павлович не лише блискучий музикант-професіонал, що у своїй роботі демонструє  глибоке знання регіональних особливостей народного музикування, а й педагог, наставник молодих  музикантів. Саме під його орудою і у “Веснянці” починали свою виконавську кар’єру нині відомі в Україні артисти: бандуристи Володимир Кушпет, Володимир Новицький, цимбалісти Павло Теуту. Ніна Мунтяну, Георгій Агратіна, Василь Паланюк та інші. Це з його легкої руки  “Веснянка” однією з перших почала використовувати     такі екзотичні народні інструменти як козо-бас, трембіта, коза, бугай, колісна ліра, кобза.

Керована ним оркестрова група не лише забезпечує музичний супровід до всіх концертних програм ансамблю, а й має чималий власний репертуар, з яким неодноразово перемагала на багатьох оглядах та конкурсах  як місцевих, так і міжнародних. Олександр Павлович наділений високим почуттям відповідальності і намагається прищепити її своїм учням.

Неоднозначним і цікавим був дует Нероденка і Должикова. Абсолютно різні за характерами і вдачею українець Нероденко і росіянин Должиков знайшли багаторічну спільну мову на ґрунті українського народного мистецтва. Вони співпрацювали дуже тісно. Так тісно, що часом аж іскри летіли. Сперечалися, сварилися, щось один одному доводили. І з кожної такої суперечки народжувався новий номер. І коли Олександр Павлович показував свій черговий витвір, вмить кудись відлітала нещодавня напруженість у відносинах, Нероденко аж світився від захоплення, а Должиков стримано посміхався собі у вуса. І обидва були щасливі...

Гастролі та фестивалі

2009Сремська Мітровіца, Пірот. Сербія. Міжнародні фольклорні фестивалі у містах Пірот та Сремська Мітровіца детальніше

Новини та події

24.04.2016Благодійна акція детальніше

Контактна інформація

Україна, м. Київ,
вул. Володимирська, 60
тел.: +380 (44) 239-31-91
моб: +380 (50) 330-36-43
e-mail: info@vesnyanka.org.ua